אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

דף הבית >> גם אני יכול
 
 
הצלחה גדולה לתלמידי ברנקו וויס שהשתתפו במסגרת תחרות ארצית ייחודית לאשכולות הפיס - "גם אני יכול"
תלמידי כיתה ז' מבית מופ"ת ברנקו-וייס זכו היום בציון לשבח במסגרת התחרות הארצית של אשכולות הפיס" גם אני יכול"!!
תחרות " גם אני יכול" הינה תחרות לפיתוח אביזרים עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים, במסגרתה, התלמידים פיתחו מוצר בשם pass it. המוצר הינו חיישן לביש המיועד להתריע בפני מכשולים עבור אנשים עיוורים. התלמידים תכננו ובנו חיישן בטכנולוגית arduino, המגלה ומתריע בפני מכשול הנמצא במרחק של מטר מהאדם הלובש אותו.
תלמידי כיתות ז' כולם עברו תהליך ממושך במסגרת בית-הספר בהובלת צוות המדעים ובראשם מירב הלוי, רכזת המדעים, ויואב חג'בי ראש בית מופ"ת. במהלך הפרויקט, לאחר שלמדו את תהליך התיכון ( פיתוח טכנולוגי), התלמידים התחברו לתחרות ובקבוצות שונות תכננו מוצרים שונים העונים על צורך של אנשים בעלי צרכים מיוחדים.
הפרויקט נפתח באשכול הפיס עם מפגש בין תלמידי כיתה ז' עם צייר בפה השייך לארגון האמנים בפה וברגליים, מר איציק אדיר. איציק חיבר את הילדים לעולמם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ממקום של חוזק כשהראה להם שלמרות המוגבלויות שלו והוא הלך אחרי החלום, ופיתח כשרון עד כדי שהפך לאמן בין-לאומי. בהמשך, התלמידים עבדו בקבוצות סביב בעיות וצרכים שזיהו אצל אנשים בעלי צרכים מיוחדים וניסו להמציא עבורם פתרונות.
ביריד בית-ספרי, כל תלמידי השכבה הציגו דגמים של מוצרים שהם תכננו, ובסופו נבחר המוצר שיעלה לשיפוט התחרות הארצית. בהובלת צוות אשכול הפיס, התלמידים הנבחרים המשיכו לעבוד בצורה מאומצת על הדגם שלהם והפכו אותו לאב-טיפוס העובד ממש. במקביל, הם הכינו תיק פורטפוליו מפורט בו תועד כל התהליך, והכינו פוסטר מדעי. ביום השיפוט שהתקיים ברעננה, התלמידים הציגו את המוצר שלהם בפני חבר שופטים ובמשך עשר דקות סיפרו בצורה רהוטה על התהליך שעברו וענו על שאלות רבות אודות המוצר שלהם. והיום, בטקס הסיום שהתקיים בקרית חיים, כולנו התבשרנו שעמלם גם זכה בהכרת חבר השופטים, ועבודתם זכתה בציון לשבח!!!
מ"אשכול פיס" נמסר: "מעבר לפרס בתחרות, התלמידים זכו להשתתף בפרויקט מדעי-טכנולגי ברמה ארצית שחיבר אותם לעולמם של האנשים בעלי הצרכים המיוחדים והדגים כיצד ניתן לתעל את הנלמד בבית-הספר לטובת החברה. התלמידים לקחו על עצמם ברצינות את הפרויקט עד הסוף וייצגו בכבוד רב את בית-הספר,את אשכול הפיס, ואת העיר בית-שמש כולה!".
הצוות המנצח: יהונתן כפרי, אילן קפיליאנוב, אילי אילוז, ואריאל וקס,
 
לייבסיטי - בניית אתרים