אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

דף הבית >> רובוטיקה >> כתבה על רובוטיקה
 


הישגים לבית שמש בגמר תחרות הרובוטיקה הגדולה בישראל FLL.
לאחר הצלחת התחרות העירונית  ברובוטיקה, בהובלת אשכול הפיס ובהשתתפות תשע נבחרות מכל חטיבות-הביניים בעיר, השתתפו הקבוצות מבית שמש בשלב המחוזי של תחרות הרובוטיקה הבינלאומית - FLL
 ביום חמישי האחרון (2/3/17) התקיים הגמר הארצי בהיכל קבוצת שלמה תל אביב.
בית שמש ייוצגה בגמר ע"י לא אחת אלה 2 !! קבוצות !!!
קבוצה 704 - אולפנת אהבת ישראל, וקבוצה 1234 - אולפנת גילה.
את התחרות כולה התחילו כ-1000 קבוצות ברחבי הארץ ! לתחרות הגמר העפילו 100 נבחרות בלבד - הנבחרות המצטיינות מכל אחת מהתחרויות המחוזיות שהתקיימו בשלב הקודם. תחרות הגמר התקיימה באותו מתווה של התחרות המחוזית, רק בסטנדרטים גבוהים יותר . וכעת בכדי להגיע להישגים היה על הבנות להפגין יכולות גבוהות ביותר על מנת לגבור על ה"סיירת" של הקבוצות מכל הארץ. בתחרות, הקבוצות נבחנו כאמור בשלושה תחומים - אתגר ביצועי הרובוט, פרויקט החקר, ועבודת צוות.
נבחרת בנות אולפנת אהבת ישראל, ונבחרת אולפנת גילה .אשר מתאמנות מזה כ- 3 חודשים בהובלת צוות אשכול הפיס לתחרות, הגיעו אליה ברמת מוכנות גבוהה ביותר, והישיגיהן בתחרות בהתאם ! למרות שמדובר בקבוצות חדשות שלא התחרו בעבר (בניגוד להרבה קבוצות אחרות שהשתתפו בתחרות) ביצועיהן באתגר הרובוט הקנו להם מקום טוב באמצע מבחינת טבלת הניקוד הכללית !
פרויקט החקר שלהן שעשה רושם על השופטים עוד בתחרות המחוזית, הצליח להרשים עוד יותר בתחרות הגמר, נבחרת אהבת ישראל עשתה עבודת חקר בנושא הצלת צבי הים, ואולפנת גילה חקרה את נושא היכחדות הדבורים. עבודות החקר הוצגו בפני השופטים שהתרשמו גם מאיכות הגורמים אותם הנבחרות שיתפו בעבודת החקר שלהן.
נבחרת אולפנת אהבת ישראל זכתה בגמר בגביע המקום השני על פרזנטצית עבודת החקר. פרס זה ניתן לקבוצה שהציגה בצורה יעילה את הבעיה שהקבוצה זיהתה ואת הפתרון המוצע לבעיה, הן לשופטים והן לתומכים פוטנציאלים.
במבחני עבודת הצוות, הקבוצות שבלטו כבר בתחרות המחוזית וזכו כבר שם בגביעים. המשיכו להרשים את השופטים והמארגנים ביכולות ובמוראל הצוותי הענק שלהם. יכולותיהן בעבודת הצוות הקנו לחברות קבוצת אולפנת גילה  פרס השופטים – מקום ראשון !! פרס זה ניתן לקבוצות שמאמציהם הייחודיים, הביצועים והדינמיקה שלהן ראויים לפרס. הישגי שתי הקבוצות לא מובנים מאליהן. ואף הפתיעו את הבנות עצמן, שהתרגשו עד מאוד לקבלם. מבין מיטב הקבוצות שמגיעות לתחרות הגמר מרחבי הארץ 2 הקבוצות שייצגו את בית שמש חזרו עם גביעים !!
כאן המקום לברך בשם כולנו את בנות הנבחרות על הרוח הנפלאה שלהן ועל הצגת הפנים היפות של בית-שמש.

לייבסיטי - בניית אתרים