אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

דף הבית >> עידוד בנות
 
בנות החמ"ד  למדע וטכנולוגיה !

ביום שלישי האחרון, 24/3,  התקיים יום ייחודי בעיר, שמטרתו קידום תלמידות החינוך הדתי לבחירת מקצועות מדעיים טכנולוגיים.  הרעיון העומד מאחורי יום העיון הוא  עידוד תלמידות כיתות ט' בעיר לבחור במקצועות מדעיים טכנולוגיים, להיות שלמות בבחירתן ולהאמין ביכולותיהן- זאת מתוך התגברות על הסטריאוטיפים מגדריים.
יום העיון התקיים באשכול הפיס בהשתתפות כ-140 תלמידות מכלל האולפנות בעיר: אמי"ת נגה, אמי"ת שחר, אהבת ישראל ואולפנת גילה.
הרצאת הפתיחה ניתנה ע"י  ד"ר חגית דאום, רופאת נשים בכירה בהדסה ויועצת גנטית, ששיתפה את התלמידות בסיפורה האישי המשלב הצלחה אקדמית/מקצועית לצד היותה אם לשישה ואישה דתיה.  
אחריה, הרצה פרופ' ערן משורר מהאוניברסיטה העברית בירושלים בנושא מחזית המדע -           " תרומתם של תאי דם עובריים לריפוי במחלות נוירולוגיות". התלמידות נחשפו לעולם מרתק של גנטיקה, שיבוט, ריפוי ואבחון מחלות חשוכות מרפא, ומחקר מתקדם.
בהמשך היום השתתפו כל התלמידות בסדנאות מטעם התעשיידע שבמרכזן עמד נושא ההעצמה הנשית וההתגברות על סטראוטיפים. התלמידות צפו צפייה מודרכת בסרטונים שהמכנה המשותף שלהם היה: "האמיני ביכולתך ופעלי בתחום אותו את אוהבת".
  לאחר הסדנאות נערכה שיחה מרתקת בהשתתפות  הגב' נילי דוידוביץ, מנכ"לית דעת, מרכז פיתוח תוכנה ו-QA חרדי ואישה דתייה בעצמה. נילי שהציגה את מסלול חייה ושחזרה כיצד בחרה עוד בהיותה ילדה שתעסוק בתחום התכנות והמחשוב, העלתה בפני הבנות את כל התהיות והשאלות המעסיקות נשים בכלל ודתיות בפרט בשלב בחירת מקצוע לעתיד. מבין האמירות שלה הברכה לכל עיסוק  שתבחר אישה אם זה מתוך סיפוק ורצון. מהצד השני היא עודדה את כל המשתתפות לשאוף בגדול ולהאמין ביכולתן להשיג שאיפות אלו.   
  זהו המקום להודות מקרב לב לכל המרצים אשר הגיעו בהתנדבות מלאה ובסיוע של עמותות בשער ותעשיידע  אשר העשירו, ענייננו, וחשפו את המשתתפות לעולמות חדשים. תודה למנהלי בתי הספר, לרכזות מדע וטכנולוגיה ולתלמידות על שיתוף הפעולה הנהדר. תודה אחרונה לצוות המארגן, צוות  אשכול הפיס, ולמדריכה הארצית למדע וטכנולוגיה בחינוך הדתי, הגב' אפרת דיין, על ארגון היום לפרטיו והכנת הסדנאות.
 כולנו תקווה שבעקבות יום עיון זה, המתקיים כבר זוהי השנה השלישית והפך להיות מסורת של ממש, יצטרפו לעולם פורצי- הדרך במדע וטכנולוגיה עוד מספר בנות מבית שמש!!

 

 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים