אולימפיאדת חקר החלל
מידי שנה נערכת אולימפיאדת החלל על שם אילן רמון ז״ל. בשלב א' של אולימפיאדת רמון לחלל השתתפו 201 בתי ספר מכל רחבי הארץ, 110 מתוכם עלו לשלב הבא. האתגר פשוט - בנוסף על ידע כללי בנושא מערכת השמש, התלמידים נדרשו להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאה של טקסטים מדעיים והפקת מידע מהם, ביצוע חישובים מורכבים והסקת מסקנות ברמה גבוהה. רבים מבתי הספר שהשתתפו עמדו יפה במשימה המורכבת.
כל הכבוד לכל התלמידים שנענו לאתגר.

אולימפיאדת חקר החלל
אולימפיאדה חקר החלל. מידי שנה נערכת אולימפיאדת החלל על שם אילן רמון ז״ל. בשלב א' של אולימפיאדת רמון לחלל השתתפו 201 בתי ספר מכל רחבי הארץ. האתגר לא פשוט - בנוסף על ידע כללי בנושא מערכת השמש, התלמידים נדרשו להפגין מיומנויות של איתור מידע באינטרנט, קריאה של טקסטים מדעיים והפקת מידע מהם, ביצוע חישובים מורכבים והסקת מסקנות ברמה גבוהה. אחרי הלמידה בקבוצות קטנות באשכול פיס תלמידי כיתה ט1 מבית חינוך עתיד דביר השתתפו ועמדו יפה במשימה המורכבת.
כל הכבוד לתלמידים שנענו לאתגר.

נבחרת החלל של "עתיד דביר" ו"עתיד שחר" באשכול פיס בית שמש.
לכבוד שבוע החלל הישראלי צוות אשכול הפיס הכין פעילויות, משחקים וחידות עבור התלמידים והתלמידות של רשת עתיד.
סיירת הפחמן למדו על ריכוזים של פחמן דו חמצני בכדור הארץ ומחוץ לו, ועל מדידות מתחנת החלל וביצעו מדידות משלהם. התלמידים השתתפו בהרצאה של האסטרונאוטים בשידור חי.  מסלולי מצוינות הכינו דגמים של חלליות ושל קסדות נגד קרינה, וערכו ניסוים רבים.
מסלול שביט של עתיד דביר השתתפו בחדרי בריחה וחידונים שבועיים ואף בנו פלנטריאום בצנצנת.
היה שבוע חוויתי ומשמעותי.
 למדנו שהשמיים הם לא הגבול!
אנה ניידיס,
מנהלת אשכול פיס בית שמש.

יום החלל הישראלי הוא אירוע המתקיים מידי שנה בסוף ינואר. 
תאריך זה נבחר כציון יום השנה להתרסקות מעבורת החלל "קולומביה". שבוע החלל הוא הזדמנות להציג לקהל הרחב את פעילות ישראל בחלל, ולמשוך בני נוער לנושאי לימוד הקשורים לתחום החלל. האירוע מתקיים באשכול פיס בית שמש.
הפעילות היא ללא תשלום, ומיועדת בערב לקהל הרחב ובבוקר לבתי הספר.

זוהי פעילות בלתי שגרתית באשכול פיס בית שמש – מאות תלמידים הגיעו לפעילויות מגוונות בנושא חלל – האשכול קושט והוכן למבקרים שנהנו מאווירה חללית במיוחד . 
אנו מחכים לראותכם לפעילות ערב 17:00-19:00 להדרכה חווייתית וצבעונית על החלל החיצון וגרמי השמיים, פינת יצירה עם ערכות בתחום, צפייה בטלסקופים, חידון לכל המשפחה ''פיצה קהוט''. תחנה נוספת עסקה בבניה של חללית.
מנהלת אשכול פיס גב' אנה ניידיס :''שמחנו לראות את ההיענות של תלמידי בית שמש לאירוע שהוא חוויתי וחינוכי מהמעלה הראשונה .אשכול פיס שמח להתמלא בצעירים שבאו להרחיב את הידע שלהם בנושא החלל''.

אמש מאות ילדים השתתפו בפעילות מיוחדת ומהנה בנושא החלל.
ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך: "התלמידים הוכיחו שהשמיים, הם רק ההתחלה".
גב' אנה ניידיס מנהלת אשכול פיס בית שמש: "אנו באשכול פיס בית שמש נמשיך לקדם את מקצוע מדעים בעיר בפעילויות חדשניות ומגוונות "

 

מצא אותנו

צור קשר

פנו אלינו

phone, phone, contact, telephone, support, call

02-9998939

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
print3, print, printer

076-5101443

mobile3, mobile, phone, contact

058-4783001

location2, location, map, marker, pin

רח' עליית הנוער 6, בית שמש