אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

דף הבית >> המרכז למצוינות >> תקצירים ג
 
מוסיקה בעידן ההייטק
מי שמע על הפסנתר האוטומטי? האם ניתן לכבות שריפה באמצעות הקול? באיזו שפת סתרים משתמשים בסאונד? במהלך הקורס נחקור את הקשר שבין המוסיקה והמדע בעידן ההייטק נכיר שימושים והקשרים שונים של הקול בחיינו בתחומי הרפואה, הבטחון, התקשורת וכמובן המוסיקה נכיר את הסינטיסייזר וכלי נגינה מודרניים אחרים ונלמד על תהודה נגלה כיצד הפכו חידושים טכנולוגיים שונים כמו המציאות המדומה ואפליקציות שונות לחלק בלתי נפרד מעולם המוסיקה ככלי עזר למוסיקאים וככלי המשרת את האומנות. הקורס משלב ניסויים מרתקים ויצירת דגמים.

חומרים בפעולה
בקורס נתבונן בעיניים מדעיות על חומרים המוכרים לנו מחיי היום יום. נבצע הכרות מעמיקה עם תכונות שונות של חומרים, נחקור תהליכים כימיים ופיסיקליים המתרחשים סביבנו ודרכם נעסוק במהות המחקר המדעי.  נכיר את מצבי הצבירה של החומר ונבין מהי נקודת התכה, נבחין בין פלסטיות לאלסטיות, בין ספיחה לספיגה, נעסוק בצפיפות, נימיות, מתח פנים ועוד... השיעורים מלווים בהדגמות מרתקות, התלמידים מכינים תוצרים המבוססים על מה שנלמד בשיעור ומקבלים כרטיסיות להמשך החקר בבית.

חושבים וקוסמים
בקורס "חושבים וקוסמים" נחקור  קסמים באופן שיטתי ונלמד להסתכל עליהם באופן ביקורתי. דרך הניסיון לפצח את הסוד המסתתר מאחורי הקסם נגיע לעיסוק במגוון מושגים מתחום המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה, נשפר מיומנויות מוטוריות ונטפח מיומנויות תקשורת בין אישית.
כל קסם בו אנו מתבוננים מהווה סיטואציה המזמינה חשיבה יצירתית לצד עבודה שיטתית. כל קסם מזמין את התלמיד להעז להציע פתרונות בלתי שגרתיים ולחשוב באופן ביקורתי ויצירתי. הצגת הקסמים בכיתה מובילה לעיסוק מפורש במיומנויות תקשורת ובסופו של דבר לשיפור הביטחון העצמי של הילדים.
במהלך הקורס מתנסים הילדים בעבודה עם חומרים מגוונים בעת בניית ערכות הקסם.

צילום עיתונות + שיגעון ה-ספיד סטאקס
רוצה להיות צלם עיתונות? כיצד תלמד להיות "במקום הנכון ובזמן הנכון"? איך מייצרים צילום טוב שיתפרסם בעיתונות? במהלך הקורס  ננתח תמונות עיתונות מקצועיות ודרכן נלמד על קומפוזיציה והשפה הצילומית, מה כדאי להשאיר בפריים ומה להשמיט ועוד ...  נכיר את המצלמה, נפתח נקודת מבט אישית ונגלה את נקודות החוזק שלנו. נצא ביחד לצילומים בהם נלמד על חשיבות המיקום בצילום, צילום תנועה, מריחה והקפאת תנועה ועוד... נבצע ניתוח וביקורת אישית על עבודות הצילום ונבחר תמונות מוצלחות.          
*הקורס יועבר ע"י צלם עיתונות מנוסה.                                                            
**מומלץ להביא מצלמה אישית (לא מצלמות של טלפונים חכמים) ודיסק און קי.

שיגעון ה-ספיד סטאקס
כמה זמן לוקח לכם לבנות פירמידה מכוסות במהירות שיא ולאסוף אותן?                 
בפעילות נכיר את כוסות הספיד סטאקס ואת חוקי הספורט סטאקינג.                          
נכיר את שלושת המסלולים בהם מתחרים בתחרויות בינלאומיות, נמדוד זמנים ונשתתף באליפות קבוצתית.נדון למשל בשאלה : למה עיניים של בובה נעצמות כשהיא שוכבת ונפתחות כשהיא עומדת? נתכנן ונבנה צעצועים שונים עם מנגנון המבוסס על שינויים במרכז הכובד, על מנוף, על מגנט ועוד.
לייבסיטי - בניית אתרים