אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

דף הבית >> המרכז למצוינות >> תקצירים ד
 
פיתוח החשיבה באמצעות משחקי מחשב
המשחק במשחקי מחשב מהנה מאוד עבורנו אך לעתים קרובות אנו משחקים בהם בפזיזות וללא יכולת ניתוח והבנה של הצעדים שנקטנו ותכונות המשחק, דבר שהיה מעניק לנו את הידע הדרוש על-מנת לנצח. גם כאשר אנחנו מנצחים, אנחנו לא תמיד מסוגלים להסביר מה הקנה לנו יכולת זו או באילו אסטרטגיות חשיבה ופעולה נקטנו. תהליכי החשיבה במצבים כאלה מתבצעים כה מהר עד כי החושב-המשחק לא מודע לכל הצעדים שהובילוהו לניצחון.
במהלך הקורס נעלה את שלבי החשיבה ההגיונית למודעות שלנו ונלמד את המבנה, המיומנויות והמרכיבים של חשיבה זו, בהתאם ליכולת התפיסה שלנו. ננתח, נלמד ונבין משחקי מחשב מהפשוטים עד למסובכים ולמתוחכמים ביותר. נבדוק כיצד ניתן ליישם את העקרונות שנלמד במצבים שונים בחיי היום-יום, כיצד "לצאת מהמלכודת" בשלום ולנצח וכיצד להשתמש במיומנויות שלמדנו כמנוף להצלחה בתחומים אחרים ומעמיקים בחיים.

מדע ובילוש
בקורס "מדע ובילוש" נפעל כקבוצת בלשים המזדמנת לזירת פשע.יחד נבחן את זירת הפשע, נאסוף ראיות, ננתח אותן ונסיק מסקנות.  נתנסה בשיטות המחקר והעבודה של המעבדה לזיהוי פלילי תוך למידה של התהליכים המדעיים המסייעים בעבודה זו. נלמד על תפקידי המדען הפורנזי. נבנה תיקים פליליים לחשודים ונזין בהם את הנתונים שיתגלו במהלך החקירה. נשפר את החשיבה הלוגית שלנו, נפענח צפנים ונתנסה בשיטות הצפנה. מפתחים חשיבה יצירתית וביקורתית ולומדים על תהליכים שונים בתחומי המדעים המסייעים בעיבוד ראיות ובפתרון תעלומות. כל פעילות מקרבת את החוקרים צעד אחד קדימה לעבר פתרון התעלומה וחושפת פרטים נוספים המוסיפים עניין ומסבכים את העלילה.

מוסיקה בעידן ההייטק
מי שמע על הפסנתר האוטומטי? האם ניתן לכבות שריפה באמצעות הקול? באיזו שפת סתרים משתמשים בסאונד? במהלך הקורס נחקור את הקשר שבין המוסיקה והמדע בעידן ההייטק נכיר שימושים והקשרים שונים של הקול בחיינו בתחומי הרפואה, הבטחון, התקשורת וכמובן המוסיקה נכיר את הסינטיסייזר וכלי נגינה מודרניים אחרים ונלמד על תהודה נגלה כיצד הפכו חידושים טכנולוגיים שונים כמו המציאות המדומה ואפליקציות שונות לחלק בלתי נפרד מעולם המוסיקה ככלי עזר למוסיקאים וככלי המשרת את האומנות. הקורס משלב ניסויים מרתקים ויצירת דגמים.
 
מדע במטבח
הקורס עוסק במושגים מעולם הכימיה, הפיסיקה והביולוגיה דרך החוויה שבבישול ובאכילה. אנו מסתכלים על המטבח כמעבדה ודרך חקר התהליכים המתרחשים בו, אנו מגיעים להבנה רחבה של נושאים מדעיים שונים. נלמד על מצבי הצבירה של החומר, שינויי טמפ' במטבח, הקשר בין תכונות החומר למבנהו, יחידות ומדידות, אבות המזון, מזון ובריאות ועוד...
בכל מפגש נכין מאכל או משקה מסוים, המתקשר לנושא אשר נלמד באותו שיעור, עם זאת, מן הראוי לציין כי לא מדובר בקורס בישול. מטרתו של הקורס היא לימוד המושגים המדעיים בלא לפספס את ההנאה שבהכנה ובאכילה.
לייבסיטי - בניית אתרים