תקצירי קורסים לכיתות ה' - ו'

מוסיקה בעידן הייטק

מי שמע על הפסנתר האוטומטי? האם ניתן לכבות שריפה באמצעות הקול? באיזו שפת סתרים משתמשים בסאונד?
במהלך הקורס נחקור את הקשר שבין מוסיקה ומדע בעידן ההייטק  נכיר שימושים והקשרים שונים של הקול בחיינו בתחומי הרפואה, הביטחון, התקשורת וכמובן המוסיקה.
נכיר את הסינטיסייזר וכלי נגינה מודרניים אחרים ונלמד על תהודה.
נגלה כיצד חידושים טכנולוגיים שונים, כמו מציאות מדומה ואפליקציות שונות, הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם המוסיקה ככלי עזר למוסיקאים וככלי המשרת את האמנות. הקורס משלב ניסויים מרתקים ויצירת דגמים.

 
כימיה

בקורס "כימיה בפעולה" נתבונן על העולם דרך המשקפיים של הכימאי העובד במעבדה.
נכיר משפחות חומרים וחוקים בסיסיים בעולם הכימיה, נחקור חומרים המצויים סביבנו ותהליכים המוכרים לנו מחיי היום-יום.  ננסה להבין את אופן פעולתן של מערכות ואת המעבר ממגיבים לתוצרים ומתוצרים למוצרים. נבצע ניסויים ונשתמש בציוד מדידה מגוון.

 
משחקי דרמה

הקורס מזמין את המשתתפים למסע לעולמנו החיצוני והפנימי, להוויה פיזית ונפשית, שתוביל לצמיחה רגשית. וזאת בעזרת שילוב ייחודי של שיאצו, מדיטציה, דמיון מודרך ופסיכודרמה.
הטכניקות שנכיר יאפשרו לנו ליהנות מלקבל ולתת, ללמוד להוביל ולהיות מובלים... אנו נפתח מודעות פנימית, יצירתיות, ספונטניות והומור, והכל באווירה ייחודית ונעימה. 
 

בישול מולקולרי

הבישול המולקולרי הוא תחום מדעי בו נחקרים תהליכים פיזיקליים וכימיים המתרחשים בעת הבישול.
בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה של ממש במטבחים הטובים ביותר בעולם, כששפים ומדענים משתפים פעולה ומפתחים שיטות בישול חדשניות.

במהלך הקורס נכיר את מושג הבישול המולקולרי ונכין מאכלים שונים המגיעים ממטבח זה. נכיר את שיטות העבודה המדעיות במטבח וניצור מרקמים יוצאי דופן. נדון בהיבטים התרבותיים של המזון ובתרומה שיש למזון טעים ומזין לאורח חיינו. נבין את התהליכים המתרחשים בעת הבישול ונכיר את שיטות הבישול החדשניות שמאפשרות תוצאות ייחודיות, אשר לא ניתן לקבל בשיטות המסורתיות. 
 
טלפון:  02-9998939/40 | פקס: 0506813204 |   דוא"ל: eshkolpaisbs@gmail.com   |   כתובת:  רח' עליית הנוער 6, בית שמש      בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו