אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

אולימפיאדה וירטואלית 2010

מהי האולימפיאדה הוירטואלית ? 

האולימפיאדה הווירטואלית היא תחרות בתחומים מגוונים הנערכת באמצעות רשת האינטרנט (ומכאן "וירטואלית") בין בני נוער.מטרתה של האולימפיאדה הווירטואלית לעודד את תלמידי חטיבות הביניים מאשכולות הפיס לקחת חלק בפעילות מדעית, תוך שימוש באינטרנט לקישור ביניהם. האולימפיאדה מתקיימת ביוזמת המינהל למדע ולטכנולוגיה במשרד החינוך והמחלקות הבאות בו : מטה ההפעלה של אשכולות פיס, המחלקה לנוער שוחר מדע.                                     

 

מהלך התחרות :
בתחרות משתתפות 56 נבחרות של כל אשכולות ותפוחי הפיס בארץ, וכל נבחרת מונה כ־30 תלמידים בעלי ידע מגוון. בשלב הראשון, משתתפות כל 56 הנבחרות מתוך אשכול הפיס של הנבחרת, וכולן עונות על כ־35 שאלות שנשלחו מהמחלקה לנוער שוחר מדע של אוניברסיטת תל אביב. השאלות קשורות לתחומי המדע מגוונים, כמו גנטיקה, פילוסופיה, כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, רפואה, מתמטיקה ועוד.
20 הנבחרות שצברו את מרב הנקודות בשלב הראשון עולות לשלב השני, ומתוכן עולות לשלב השלישי רק 5 נבחרות שצברו את מרב הנקודות בשלב השני.
השלב השלישי בתחרות, נערך באוניברסיטת תל אביב, והוא מלווה בחקר ובהרצאות המוצגות ל־5 הנבחרות המשתתפות בשלב השלישי. התלמידים של כל נבחרת מופרדים מכל מבוגר אחראי ומקבלים שאלות העוסקות בנושאי ההרצאות שנערכו קודם לכן. בסוף שלב זה, מוכרזות שלוש הנבחרות הזוכות בתחרות עכבר הזהב והתלמידים המשתתפים מקבלים תעודות השתתפות.
שלבי האולימפידה ולוחות זמנים :
שלב א': יום ג', 5 בינואר 2010, 12:00-9:00
שלב זה יתקיים כהפנינג במקביל בכל האשכולות בשעה אחידה. שלב זה מבוסס על עבודה באשכולות,. יופיעו בו שאלות ומשימות קצרות מכל תחומי המדע והידע, וברמות שונות. השאלות יתבססו על חיפוש באינטרנט, פיצוח קודים ותוכנות וידע אישי. ספריית אתרים תיפתח באתר כשבועיים לפני התחרות, ובה חומר עזר למשימות.
שלב ב': יום ג', 23 בפברואר 2010, 12:00-9:00
לשלב זה יעלו 20 נבחרות שיצברו את מרב הנקודות בשלב הראשון. גם שלב זה יתקיים באשכולות במועד אחיד, ובו יתמודדו הנבחרות עם משימות מורכבות יותר, שחלקן ידרשו גם הכנות מוקדמות.
שלב זה יכלול גם תקשורת סינכרונית עם מומחים מהאוניברסיטה במהלך פתרון המשימות.
שלב הגמר: יום א', 26 אפריל 2010
לשלב זה יעלו 5 הנבחרות שיצברו את מרב הנקודות בשלב השני. שלב הגמר הנו יום חוויתי הכולל הפעלות אטרקטיביות בתחנות שונות באוניברסיטה ושימוש במידע באינטרנט.
כל נבחרת תמנה 2 נציגים, בן ובת, שייצגו אותה על הבמה בשלב הגמר ובטקס הסיום.

 שאלות הכנה

   
   
לייבסיטי - בניית אתרים